Ze względu na stale rosnącą popularność tatuaży, chętnych do ozdobienia swojego ciała jest coraz więcej. Nie wszyscy jednak mają wystarczająco dużo odwagi, by poddać się procesowi tatuowania ze względu na towarzyszący mu ból. Znieczulenie jest kwestią, która dość mocno dzieli środowisko tatuatorów. Niektórzy z nich są zupełnie przeciwni stosowaniu preparatów łagodzących dyskomfort, ponieważ uważają, że jest on nieodzownie wpisany w proces tatuowania. Inni natomiast dopuszczają możliwość znieczulenia na życzenie klienta, preparatami przeznaczonymi specjalnie do tego celu. Chcesz dowiedzieć się, jak poradzić sobie z bólem podczas tatuowania? Czytaj dalej i poznaj kilka skutecznych sposobów prosto z dobrego studia tatuażu w Poznaniu!

Jakie środki przeciwbólowe możesz brać podczas tatuowania?

W zależności od tego, jak reagujesz na ból, proces tatuowania może być dla Ciebie mniej lub bardziej uciążliwy. Wiele zależy również od miejsca na ciele, gdzie wprowadzana jest igła z tuszem oraz od długości sesji. Po konsultacji z tatuatorem w naszym profesjonalnym studiu tatuażu w Poznaniu łatwiej będzie Ci zdecydować, co zrobić, by ból był jak najmniejszy. Na rynku znajdziesz preparaty, występujące pod postacią pianek, maści lub żeli, które pomagają znieczulić wybrane miejsce. Jednak często nie pozostają one obojętne dla skóry i mogą też negatywnie wpływać na wygląd gotowego tatuażu. Dlatego lepiej nie korzystać z takich sposobów uśmierzania bólu. By się zrelaksować, spróbuj skupić się na oddechu lub odwrócić swoją uwagę, słuchając muzyki lub czytając wciągającą książkę.

Substancje bezwzględnie zabronione do spożywania przy tatuowaniu

Jeśli jesteś zdecydowany, by wybrane przez Ciebie dzieło ozdobiło Twoje ciało, pod żadnym pozorem nie decyduj się na spożywanie alkoholu przed sesją. Wiemy, że wydaje się to być bardzo kuszące, by „strzelić kielicha” na odwagę, jednak nie tędy droga. Twoje pozornie dobre samopoczucie nie potrwa długo, a konsekwencje mogą być bardzo niebezpieczne dla zdrowia. Zarówno w naszym studiu tatuażu w Poznaniu, jak i w każdym innym miejscu, zostaniesz odesłany z kwitkiem, jeśli ktokolwiek wyczuje, że jesteś pod wpływem alkoholu lub innych substancji odurzających czy psychoaktywnych. Nie przyjmuj również żadnych leków rozrzedzających krew. Przyjdź na sesję wyspany, wzmocniony konkretnym posiłkiem i dobrze nawodniony. Dzięki temu Ty wytrzymasz więcej, a Twoja skóra będzie bardziej podatna na przyjęcie tuszu.

Jak dbać o tatuaż i swoje samopoczucie po tatuowaniu

Po zakończeniu sesji każdy dobry tatuażysta (znajdziesz ich w naszym salonie w Poznaniu!) udzieli Ci szczegółowych instrukcji dotyczących pielęgnacji świeżej dziary. Przez pewien czas będziesz musiał nosić specjalną folię ochronną, która zabezpieczy tatuaż i Twoje ubranie przed sączącym się osoczem. Później warto natłuszczać skórę specjalnymi maściami przeznaczonymi do pielęgnacji tatuaży. Wielu miłośników ozdabiania ciała chwali sobie również maści dla niemowląt, które mają działanie silnie nawilżające. Nie bądź zdziwiony, jeśli po wizycie w studiu będziesz czuł się bardzo zmęczony, zwłaszcza w przypadku, gdy dziaranie trwało bardzo długo. To wbrew pozorom spory wysiłek dla organizmu, który może zaowocować gorączką i chwilowym spadkiem odporności. Warto się nawodnić, zjeść sycący posiłek i porządnie się wyspać.

Gotowy na przygodę w studiu tatuażu?

Nie ma co ukrywać – decydując się na trwałe ozdobienie swojego ciała, musisz liczyć się z dyskomfortem, a nierzadko z bólem, który momentami może okazać się naprawdę nieznośny. Jeśli dobrze przygotujesz się do sesji i wybierzesz profesjonalne studio tatuażu, np. nasze Seven Sins Tattoo w Poznaniu bądź pewien, że pomożemy Ci przejść przez ten proces jak najlepiej. Być może leki przeciwbólowe uda się zastąpić wciągającą rozmową? Wielu klientów, którym mieliśmy przyjemność stworzyć wymarzone dzieło sztuki, odczuwa wielką satysfakcję, że udało im się pokonać swój lęk i wytrzymać ból. Zapewniamy Cię, że gotowy, prawidłowo zagojony tatuaż wynagrodzi dyskomfort, a Ty będziesz chciał więcej i więcej!