Na przestrzeni ostatnich kilku lat, tatuaże zdecydowanie przeżywają swój renesans. Ozdabianie ciała przestało kojarzyć się z kiepskiej jakości dziarami i klimatami rodem z więzienia. Tego rodzaju ozdoby już nie szokują i coraz częściej możesz dostrzec je na ciele osób wykonujących przeróżne zawody, również takie, w przypadku których jeszcze kilka lat temu tatuaż był czymś nie do pomyślenia. No dobrze, ale ile to kosztuje? Na jaki wydatek powinieneś się przygotować, decydując się na umieszczenie na skórze wybranego motywu? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, a na cenę dzieła sztuki, które zagości na fragmencie Twojej skóry już na zawsze, składa się wiele czynników. Poniżej wyjaśnimy Ci, co wpływa na cenę tatuażu, czy warto zrobić go tanio i o czym powinieneś pamiętać, ustalając szczegóły z artystą. Zaczynamy!

Czy tatuowanie jest drogie?

Od dłuższego czasu nosisz się z zamiarem zrobienia dziary – wybierasz artystę, wiesz, jaki motyw ma zdobić Twoje ciało, umawiasz się do studia tatuażu i… dlaczego tak drogo? Jeśli jesteś zaskoczony kosztem, któremu będziesz musiał sprostać, chcemy dokładnie wyjaśnić Ci, z czego on wynika. Zarówno w naszym salonie w Poznaniu, jak i w każdym innym profesjonalnym studiu tatuażu próżno szukać cennika. Wszystkie projekty podlegają indywidualnej wycenie, która uwzględnia wiele aspektów składających się na ogólną wizję klienta. Rozległe prace z wieloma detalami będą kosztować Cię nawet kilka tysięcy złotych. Mitem jest, że małe wzorki można zrobić dosłownie za grosze. Jeśli marzysz o niewielkim motywie na nadgarstku lub kostce, nadal musisz mieć w zanadrzu kilka stówek. Decydując się na tatuaż, przygotuj się raczej na dość spory wydatek. W tej sytuacji naprawdę nie warto oszczędzać.

Od czego zależy cena tatuażu?

To, ile przyjdzie Ci zapłacić za tatuaż w naszym studiu na Wildzie, zależy przede wszystkim od wielkości oraz stopnia skomplikowania wybranego przez Ciebie motywu. Im bardziej złożone projekty, które uwzględniają wiele detali i kolorów, tym wyższa cena. Pamiętaj, że decyzja o wyborze dobrego tatuażysty również znacząco wpływa na finalny koszt. Niektórzy artyści latami dochodzą do perfekcji, stale doskonaląc swój warsztat i techniki, co owocuje tym, że są w stanie stworzyć na ciele prawdziwe dzieła sztuki. Wybierając topowego tatuatora, musisz być przygotowany na to, że całodzienna sesja może kosztować Cię średnio 1200-2000 złotych. W naszym salonie na wolny termin poczekasz mniej więcej dwa miesiące. Mniejsze, bardziej popularne wzory takie, jak niewielkie napisy czy rozpoznawalne symbole kosztują zdecydowanie mniej i z pewnością znajdziesz wielu tatuatorów, którzy podejmą się wykonania takiego motywu.

Tatuaż od amatora czy profesjonalisty?

Postanowienie o zrobieniu tatuażu powinno być naprawdę przemyślane i dobrze, żeby dojrzało w Tobie przez pewien czas. Jeśli już zdecydujesz się na ten krok, wybieraj zawsze sprawdzone miejsca, właśnie takie, jak nasze profesjonalne studio tatuażu w Poznaniu. Przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego jest w przypadku takich zabiegów kluczową kwestią. Jakość materiałów, które wykorzystuje się w salonie, jest również istotną składową finalnej ceny tatuażu. Zaufanie profesjonalistom daje Ci gwarancję bezpieczeństwa i trwałości wykonanego dzieła. W renomowanych studiach znajdziesz artystów reprezentujących różne style. Będziesz miał okazję zapoznać się z ich autorskimi projektami i wybrać motyw, który najlepiej odzwierciedli, co Ci w duszy gra.

Podejmij właściwą decyzję

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w momencie, gdy jesteś na 100% zdecydowany, by konkretny tatuaż ozdobił Twoje ciało, chciałbyś mieć go jak najszybciej. Zalecamy jednak cierpliwość i nawet kilkukrotną wizytę w naszym poznańskim salonie tatuażu przed sesją, by upewnić się, że dany artysta rozumie Twoją wizję i będzie zdolny zrealizować ją zgodnie z oczekiwaniami. Zwłaszcza przy większych projektach, które pokryją duże fragmenty ciała, warto uzbierać więcej pieniędzy i poczekać w długiej kolejce do profesjonalisty. Tatuaż jest przecież czymś, co zostanie z Tobą przez całe życie. Dajemy głowę, że chciałbyś nosić na swoim ciele dzieło prawdziwego artysty, a nie rysunek pięciolatka, prawda?