Dziewczyny coraz śmielej ozdabiają swoje ciała. I bardzo dobrze, ponieważ dziary nie są wyłącznie domeną mężczyzn. Może się wydawać, że kobiety decydują się wyłącznie na delikatne, eteryczne wzory w niewidocznych miejscach. Nic bardziej mylnego! Niektóre panie chętnie eksponują na ciele malunki z charakterem, podkreślające ich osobowość, niebędące typowo kobiecymi symbolami. Przeważającą grupą są jednak dziewczyny decydujące się na subtelne wzory. Zerknij niżej, a dowiesz się, jakie typy damskich dziar wykonujemy najczęściej w naszym studiu tatuażu w Poznaniu.


Damski, męski – jaka to różnica?


Czy istnieje jasna granica pomiędzy tatuażami przeznaczonymi dla mężczyzn a tymi dla kobiet? Teoretycznie nie. Niejedna przedstawicielka płci pięknej z chęcią wydziara sobie wzór, którego nie powstydziłby się na swoim ciele żaden facet. Jednak z doświadczenia wiemy, że jest pewna grupa motywów i wzorów cieszących się dużą popularnością wyłącznie wśród pań. Nietrudno się domyślić, że kobiece tatuaże są zazwyczaj delikatne i wykonane cienką kreską, co dodatkowo nadaje im lekkości. Nierzadko bywają kolorowe. Dominują motywy kwiatowe, biżuteryjne, napisy, czy popularne symbole – serduszka lub znak nieskończoności. Jeśli masz ochotę zrobić sobie piękny kobiecy tatuaż, zwróć uwagę na kilka istotnych kwestii.


Nim odwiedzisz studio tatuażu


Niezależnie od tego, czy planujesz dziarę pokaźnych rozmiarów, czy mały, prawie niewidoczny symbol, pamiętaj, że ozdoba zostanie z Tobą na zawsze. Nie warto wykonywać tatuażu z przekonaniem, że kiedyś można go usunąć. Taka procedura jest bardzo nieprzyjemna i droga, a poza tym nie zawsze udaje się uzyskać idealny efekt. Może Ci się też wydawać, że niewielki wzór wykonasz za przysłowiowe kilka groszy. Małe tatuaże, także w naszym salonie w Poznaniu, mogą kosztować dość sporo. Oprócz pracy tatuatora cennik uwzględnia również materiały – tusze, ręczniki papierowe, folię zabezpieczającą i inne akcesoria, niezbędne bez względu na rozmiar dziary.


Najlepsze miejsca na tatuaż


Jeśli jesteś osobą odkrywającą świat tatuaży, pomyśl raczej o delikatnym, niewielkim wzorze. Wybierz miejsce, które bez trudu zakryjesz ubraniem lub włosami w sytuacji, gdy nie będziesz czuła się komfortowo z widoczną ozdobą. Dziewczyny najchętniej tatuują łopatki, kostki i okolice stóp, żebra lub uda. Nie brakuje pań, ozdabiających przedramiona, a nawet decydujących się na „rękaw”. W ostatnich latach dużą popularnością cieszy się tzw. underboob, czyli tatuaż na mostku, między piersiami. Są to najczęściej motywy nawiązujące do biżuterii lub rozmaite interpretacje mandali. Dziewczyny wybierają również trwałe bransoletki wokół nadgarstka lub minimalistyczne symbole za uszami bądź na karku – pod linią włosów.


Najmodniejsze wzory dla kobiet


Doświadczenie zgromadzone w studio tatuażu Seven Sins Tattoo w Poznaniu mówi nam, że kobiety najczęściej decydują się na tatuaże kwiatowe. Ta zasada jest szczególnie widoczna w przypadku pierwszej dziary. Motywy roślinne, czarne lub kolorowe są ponadczasowe i lubiane przez wiele dziewczyn. Ciekawym pomysłem jest też łączenie roślin z napisami. Silnym trendem w kobiecym tatuażu wciąż są malunki inspirowane buddyjską mandalą oraz delikatna geometria nawiązująca do wzorów azteckich. Wszelkie uniwersalne motywy – gwiazdki, znaki nieskończoności, serduszka czy nawet symbole zodiakalne, to również popularne dziary wśród u pań w każdym wieku. Niezależnie od panującej mody pamiętaj, że wybrany wzór musi się podobać przede wszystkim Tobie!


Zainspirowana? Umów się z naszym tatuażystą!


Jeśli jesteś na 100% pewna swojej decyzji, nie wahaj się spełnić swojego marzenia! Piękna ozdoba na ciele wykonana u dobrego tatuażysty w studiu w Poznaniu podkreśli Twoją delikatność lub doda Ci pazura i świetnie dopełni pożądanego wizerunku. Nawet jeśli początkowo podejdziesz do tematu ostrożnie i tatuaż będzie niewidoczny dla innych, możesz mieć pewność, że będzie cieszył za każdym razem, gdy na niego spojrzysz. Możliwe, że z czasem nabierzesz ochoty na więcej i zdecydujesz się wyeksponować dziary w widocznych miejscach. Chcesz rozpocząć przygodę z tatuażem? Czekamy na Ciebie w Seven Sins Tattoo!