Nie sposób stworzyć dzieła sztuki bez inspiracji. Jeśli szukasz pomysłu na tatuaż, koniecznie przejrzyj najciekawsze propozycje, które wyszły spod igieł naszych profesjonalistów. Może to tu znajdziesz pomysł na swój pierwszy rysunek lub uzupełnienie kolekcji rysunków? Przedstawiamy nową porcję „dziar” wykonanych przez studio tatuażu Seven Sins Tatoo w Poznaniu. Zainspiruj się!

Sztylet z wizerunkiem kobiety

Coś dla miłośników mrocznego fantasy oraz gier komputerowych. Tatuaż przedstawiający zdobiony sztylet utrzymany został w dwubarwnej kolorystyce. W ostrze wpisano twarz kobiety o intensywnie czerwonych ustach i oczach, która przywodzi na myśl bohaterki fantastycznych opowieści. Oszczędne barwy i charakterystyczna kreska sprawiają, że rysunek równie dobrze mógłby pochodzić z komiksu w stylu noir. Całość kompozycji zamyka oplatający ornament o strukturze imitującej drewno. Podłużna dziara znakomicie prezentuje się na przedramionach lub łydkach. Sztylet może tu symbolizować waleczność i odwagę, dodaje pewności siebie i stanowi formę talizmanu dla posiadacza tatuażu.

Zębata czaszka z ćmą

Czaszka jest jednym z najstarszych motywów tatuażów. Co powiesz na to, żeby urozmaicić nieco ten klasyczny wzór? Na wykonanym przez nasze studio rysunku najważniejszym akcentem są czerwone, ostro zakończone zęby, które nadają całości groteskowej makabry. Czaszka przypomina tu monstrum rodem z najgorszych koszmarów, jednak nie jest to jedyny element grafiki. Ćma sprawiająca wrażenie, jakby dopiero co wylatywała z pustego oczodołu to kolejny symbol śmierci. Ten nocny motyl nieraz wykorzystywany był przez twórców horrorów do budowania atmosfery grozy. Rysunek dopełnia sznur czarnych pereł, które oplatają czaszkę w osobliwej ozdobie oraz sierp księżyca widoczny zza czaszki. Sporych rozmiarów tatuaż świetnie prezentuje się na łydce lub przedramieniu.

Kolorowy portret dziecka

Doskonale wiemy, że tatuaże przedstawiające małe dzieci bywają ryzykowne. Specyficzne rysy twarzy sprawiają, że niewprawna dłoń może stworzyć efekt przeciwny do zamierzonego. Kolejna propozycja to wzorcowy przykład na to, jak powinien wyglądać realistyczny portret. Wykonany przez nasz salon tatuażu w Poznaniu rysunek wyróżnia się oryginalną kompozycją. Animowani bohaterowie jako uzupełnienie obrazka i żywe barwy sprawiają, że jest to wyjątkowo udana pamiątka na całe życie. Zwróć uwagę na sposób realizacji tego małego dzieła – niemal fotograficzna dokładność rysów twarzy łączy się z malarską techniką. Propozycja dla wszystkich tych, którzy chcą uchwycić najpiękniejsze chwile bycia rodzicem.

Kobieta z opaską na oczach

To realistyczne przedstawienie przywołuje na myśl postać bogini sprawiedliwości, Temidy. Jednak zamiast wagi w oczy rzuca się czerwień opaski zasłaniającej oczy oraz tego samego koloru usta. Gdy jednak przyjrzymy się bliżej, można zauważyć, że ślad na wargach przypomina krew i układa się w kształt serca. Ogniste barwy sprawiają, że całość nabiera miłosnej symboliki. Damę kier okalają kontrastujące, niebieskie kwiaty, jakby zupełnie niepasujące do całości, a jednak bez nich rysunek byłby niekompletny. Tatuaż kobiety z opaską na oczach doskonale wygląda na przedramieniu, jednak sprawdzi się również na innych częściach ciała.

Beagle wśród róż

Jeśli gustujesz w tatuażach imitujących prace malarskie, zainteresuje Cię nasza ostatnia propozycja. Uroczy psiak w otoczeniu róż jakby wyjętych z ram obrazu to nietuzinkowy pomysł na ozdobę ciała. Rysunek świetnie wpisuje się w zarys ramion i może być podstawą do wykonania całego „rękawa” lub występować solo. Róże to jeden z najchętniej wybieranych motywów przez wielbicieli dziar. Co jakiś czas wracają w różnych stylach i technikach. Tatuaż z sympatycznym beaglem pokochają nie tylko miłośnicy psów. Spraw sobie prawdziwe dzieło sztuki wykonane przez współczesnych mistrzów igły.

Podsumowanie

Wybór motywu na tatuaż najlepiej poprzedzić porządnym researchem. Rysunek nie zmyje się po kilku dniach, a nieprzemyślany pomysł będzie prześladował Cię przez kolejne lata. Przykłady wykonanych dziar pomogą Ci znaleźć inspirację na swój wymarzony wzór oraz sprawdzić, jak prezentuje się na konkretnej części ciała. To również okazja, aby znaleźć specjalistę, który powtórzy upatrzony rysunek. Jeśli spodobała Ci się któraś z naszych propozycji, odwiedź nasze studio tatuażu Seven Sins Tatoo w Poznaniu lub skontaktuj się przez stronę internetową.