Planujesz piercing ciała, ale nie masz pewności, który materiał będzie dla Ciebie najlepszy? Zapoznaj się z poradami ekspertów z profesjonalnego studia tatuażu, mieszczącego się w Poznaniu. Podejmując decyzję, weź pod uwagę biżuterię, która jest bezpieczna! Po lekturze naszego poradnika łatwiej wybierzesz odpowiednią opcję z naszego cennika.

Spis treści

Wybór odpowiedniego materiału ma znaczenie!

Rodzaj materiału, z którego wykonane są kolczyki, wpływa na proces gojenia. Kupujesz biżuterię? Wypadałoby wiedzieć, za co płacisz i co najlepiej pasuje do Twojego piercingu. Jeżeli umawiasz się na przekłuwanie ciała po raz pierwszy, postaw na materiały hipoalergiczne, stosowane w studio tatuażu i piercingu w Poznaniu. Wybierz kolczyki, które nie matowieją, nie utleniają się i nie reagują ze skórą, a także są łatwe w pielęgnacji. Niektóre rodzaje metali wydłużają czas regeneracji organizmu i zwiększają ryzyko infekcji. Jednym z powszechnych sprawców podrażnień jest nikiel, składnik niektórych stopów metali. Jeśli Twoja skóra zmienia kolor, gdy nosisz biżuterię, może to oznaczać reakcję alergiczną na nikiel lub inny składnik uczulający.

Studio tatuaży w Poznaniu oferuje najpopularniejsze materiały do piercingu, takie jak:

 • tytan,
 • bioplast,
 • stal chirurgiczną,
 • złoto,
 • platynę,
 • niobium.

Zainwestuj w wysokiej jakości, przyjazne dla skóry materiały, a proces gojenia będzie prosty i bezpieczny. Wybierz z naszego cennika odpowiednie dla siebie kolczyki z pomocą porad naszych specjalistów od piercingu. Zapoznaj się z charakterystyką trzech najczęściej wybieranych materiałów w naszym studio w Poznaniu.

Lekki i bezpieczny tytan

Tytan jest czystym pierwiastkiem. Używa się go do wyrobu różnego rodzaju biżuterii do ciała. Jest tak bezpieczny, że stosuje się go nawet do produkcji implantów chirurgicznych. Metal ten ma wiele zalet.

 1. Nie zawiera niklu, jest więc idealnym wyborem dla osób, które są na ten metal uczulone.
 2. Biżuteria tytanowa może być anodowana na szeroką gamę kolorów. Podczas tego procesu skład materiału pozostaje ten sam, z zachowaniem biokompatybilności. Twoje ciało nie rozpozna go jako czynnika obcego, więc nie dojdzie do reakcji alergicznej.
 3. Tytan dobrze radzi sobie z wilgocią i jest przyjazny dla ciała nawet podczas długotrwałego użytkowania.
 4. Ze względu na elastyczność, można go formować w biżuterię o zakrzywionych kształtach.

Hipoalergiczny bioplast

Bioplast jest biotworzywem wolnym od metali. Jest hipoalergiczny, przyjazny dla skóry. Skraca czas gojenia w miejscu przekłucia. Materiał ten polecamy szczególnie do piercingu jamy ustnej, ponieważ:

 • nie przyciąga płytki nazębnej jak metalowy kolczyk,
 • dzięki elastyczności zgina się wraz z ciałem,
 • jest przyjemny w dotyku i delikatny dla skóry,
 • jego miękkość zmniejsza ryzyko cofania się dziąseł i uszkodzenia zębów,
 • w razie potrzeby można go przyciąć.

Jeśli lubisz kolorową biżuterię do ciała, bioplast oferuje mnóstwo opcji.

dobry-salon-tatuazu

Popularna stal chirurgiczna

Chirurgiczna stal nierdzewna (SSS) jest powszechnie stosowana do piercingu. Najważniejsze jej zalety to hipoalergiczność (zawiera tylko śladowe ilości niklu) i atrakcyjna cena. Materiał ten występuje w kilku odmianach. Do bezpiecznego i skutecznego przekłuwania ciała warto wybrać jeden z następujących rodzajów:

 • 316L („L” odnosi się do „niskowęglowej”) – najczęściej używany, stosowany nawet w implantach do ciała, trwały i zazwyczaj nie reaguje z płynami ustrojowymi,
 • 316LVM („VM” oznacza, że metal jest wytwarzany w próżni) – podobny do 316L, ale ma gładsze wykończenie.

Kolorową biżuterię ze stali chirurgicznej powleka się powłoką jonową. Takie wykończenie jest trwalsze niż powlekanie czystym złotem. Stal nierdzewna jest bardzo łatwa do utrzymania w czystości.

Zapytaj o dostępne rodzaje kolczyków tytanowych, z bioplastu i stali chirurgicznej w studiu tatuażu 7sinstattoo w Poznaniu. 

Umów się na konsultację z profesjonalnym piercerem!

Czy już wiesz, na jaką biżuterię się zdecydujesz? Wybór materiału, z którego są wykonane Twoje kolczyki, ma znaczenie. Postaw na bezpieczeństwo i zdrowie, a nasi eksperci zadbają o wyjątkowe efekty wizualne. Zadzwoń i skorzystaj ze wskazówek specjalistów od piercingu. Studio tatuażu w Poznaniu oferuje tylko profesjonalne usługi. Już teraz sprawdź nasz atrakcyjny cennik różnego rodzaju przekłuć ciała.